Ať chceme nebo nechceme udělení či neudělení licence k užívání elektronických materiálů „Autoškola? Pohodlně!“ té či oné autoškole přece jen něco vypovídá o kvalitě výuky v dané autoškole.

 

Začněme nejprve fakty, která nelze zvrátit ani „okecat“ (nebo oddiskutovat?).

 

Například výkladu dopravních značek na „Autoškola? Pohodlně! on-line“ se nic jiného v České republice nevyrovná. Interaktivní forma vtahuje uživatele těchto materiálů do hry. Uživatel může o dané problematice s počítačem nebo smartphonem komunikovat, může si hrát. Učení se stává zábavnějším. Můžete hodiny hledat na internetu nebo jinde. Podrobný výklad vedený názornou interaktivní formou, který zahrnuje stovky situací z praxe, související výklad pravidel provozu, vztah k jiným dopravním značkám a zásadám bezpečné jízdy prostě nikde jinde nenajdete.

 

Rovněž názorný a interaktivní výklad pravidel provozu na CD „Autoškola? Pohodlně!“ nemá v České republice obdobu.

 

Přitom cena za licenci, za oprávnění užívat tyto materiály je opravdu vstřícná. Cenu za měsíční užívání těchto materiálů pro celou autoškolu a všechny její žáky lze přirovnat k ceně jednoho jídla v levné restauraci, k 1 krabičce cigaret, ke 2 – 3 kávám po obědě apod. Nabídka pro autoškoly je zde.

 

Tak co, také máte dojem, že autoškola, která to myslí s výukou a se svými žáky poctivě, by měla licenci mít. Mimochodem, přehled autoškol a udělených licencí je zde.

 

Samozřejmě se nabízí námitka, že se jedná jen o názor obchodníka, který chce licenci prodat. Pozor ale, pokud porovnáme rozsah, pracnost a pravidelné aktualizace těchto materiálů s jejich cenou, pak musí být každému jasné, že tyto materiály nejsou tvořeny pro peníze. Existují i lidé, „fandové“, kteří pracují pro dobrý pocit z dobře odvedené práce (ano, pro někoho naivní). Zmíněná námitka je v tomto případě lichá.

 

Tedy závěrem, upřímně a s čistým svědomím učitele, kterého baví žáky skutečně něco naučit: „Autoškola, která to myslí s výukou a se svými žáky poctivě, by měla licenci mít.“ Nic podobného není!